20 sierpnia 2014 Walutomat zaprezentował użytkownikom nowy serwis www. Zmiany są bardzo głębokie i oprócz nowej nawigacji obejmują też layout, w tym logo serwisu.
Jak pokreślają właściciele serwisu, nowa odsłona Walutomatu to przede wszystkim nowe funkcjonalności, np.:
Zmiany zostały opracowane w dużej mierze wspólnie z Użytkownikami Walutomatu - serwis od jakiegoś czasu testował nowe funkcjonalności z wybranymi userami.
Nowy serwis, od razu całkowicie odróżnia się od starego kolorystyką.
Jak podkreśla sama spółka Currency One, zmiana szaty graficznej z zielonej na głęboki niebieski wynika ze zdefiniowania nowej tożsamości, którą nadano serwisowi. W ten sposób Currency One SA chce dokonać wyraźnego rozdzielenia swoich dwóch marek: internetowykantor.pl oraz Walutomat.
Kolor niebieski ma symbolizować dynamizm i kreatywność. To także kolor przyjaźni. Właśnie te wartości są kluczowymi elementami marki Walutomat. Serwis kierowany jest do świadomych, nowoczesnych użytkowników, często korzystających z udogodnień nowych technologii. Nowa identyfikacja ma być wizualnym symbolem tych wartości.
Oprócz kolorystyki zmiany objęły także przepisanie serwisu w nowej technologii oraz dopracowanie użyteczności serwisu tak, aby korzystanie z serwisu było łatwiejsze i bardziej intuicyjne, szczególnie dla nowych użytkowników.
System nowego Walutomatu został tak skonstruowany, aby po testach wprowadzenia nowego banku, móc szybko przyłączać kolejne podmioty.
Korzystanie z nowego Walutomatu nie ma wpływu na wszelkie elementy zdefiniowane w kontach użytkownika (dane osobowe, historie transakcje, zlecenia stałe). Zostały one zmigrowane do nowego Walutomatu i każdy użytkownik może dokonywać transakcji zarówno z poziomu nowego Walutomatu (link nowy.walutomat.pl ), jak I dotychczas istniejącego serwisu. Tym samym logowanie do nowego Walutomatu odbywa się za pomocą tych samych danych.
Poprzednia wersja serwisu będzie nadal dostępna równolegle.
Nowy Walutomat to pierwsza wersja nowego serwisu. currency One zapowiada kolejne zmiany i ulepszenia w przyszłości. Chce też ciągle słuchać użytkowników w procesie udoskonalania oferty.