Zagraniczna platforma walutowa TransferWise w tabeli porównawczej Kurencja

Jeden z największych globalnych serwisów wymiany walut online TransferWise współpracuje z porównywarką Kurencja.com. Potwierdza to znaczenie polskiego rynku również dla międzynarodowych graczy.

 

O TransferWise

Transferwise, to po CurrencyFair kolejna międzynarodowa platforma wymiany walutowej.

Taavet Hinrikus i Kristo Käärmann - twórcy Transferwise, przyznają, że pomysł na serwis wziął się z frustracji ukrytymi kosztami banków, które nijak miały sie do marketingowych komunikatow o zerowych opłatach i prowizjach.

To właśnie ukryte koszty banków, które występują przy międzynarodowych transferach walut skłoniły założycieli do powołania Transferwise. Jego podstawową przewagą miało być: zero ukrytych kosztów, szybkość działania i prostota korzystania.

 

Działanie serwisu, koszty, opłaty

Założenie rachunku, przelew pieniędzy do ani z TransferWise nie wiąże się z żadnymi płatnościami na rzecz platformy.

Kiedy już definiujemy transakcję i dokonamy wpłaty, nasza wymiana dokonuje się po kursie międzybankowym, a prowizja Transferwise od tej transakcji wynosi max. 0,5% (do 200 GBP/EUR opłata wynosi 1 GBP/EUR).

TransferWise posiada również polskojęzyczną wersję strony (jedna z podstawowych wersji serwisu).

Obługiwane waluty

Transferwise obsługuje następujące waluty: EUR, GBP, USD, CHF, PLN, SEK, NOK, DKK, CAD, JPY, AUD, HUF, GEL, INR, RON, TRY, SGD, NZD & ZAR.

Korzyści dla naszych użytkowników

Polacy używający TransferWise powinni przede wszystkim skorzystać na niskich kosztach oraz na tym, że serwis jest międzynarodowy, co oznacza, że chcąc wymienić np. GBP na EUR nie musimy "przechodzić przez" PLN.

Rynek polski jest dla nas bardzo ważny. Współpraca z największą polską porównywarką kantorów online Kurencja.com jest dowodem na to jak poważnie traktujemy ten rynek i jak zależy nam na dotarciu do polskich użytkowników. Wierzymy, że ta współpraca będzie bardzo owocna - powiedział Taavet Hinrikus założyciel Transferwise.

Serwis powinien być zatem szczególnie ciekawą propozycją dla pracujących za granicą oraz firm dokonujących rozliczeń w różnych walutach.

Pośrednio korzystne dla naszych użytkowników na pewno okaże się zainteresowanie naszym rynkiem ze strony globalnych graczy. Dzięki temu możemy liczyć na niskie stawki i okresowe promocyjne zachęty.

Zachęcamy do zapoznania się ofertą Transferwise.

 

Polskie platformy walutowe są znacznie większe

Mimo, że TransferWise jest graczem międzynarodowym, działającym  w wielu krajach i prowadzącym swój serwis w wielu językach, a także dysponującym znacznym kapitałem, bardzo daleko mu do obrotów osiąganych przez polskie platformy walutowe. Mowa tutaj zarówno o największej z nich: Walutomacie, ale także Trejdoo, czy Walutoboxie.

To specyfika polskiego rynku powoduje, że polscy operatorzy są tak znacząymi podmiotami również w skali światowej. Bogactwo krajowego rynku powoduje także, że Walutomat i reszta nie są póki co zainteresowane (nie chcą się dekoncentrować) innymi rynkami niź polski.

Należy też pamiętać, że na naszym rynku działają nie tylko platformy onlie ale również kantory internetowe. Również największe z nich jak Internetowy Kantor czy Cinkciarz są znacznie większe od zagranicznych portali walutowych jak Transferwise i CurrencyFair.

 

Pozostałe podobne artykuły:

Jak założyć konto w TransferWise

Jak założyć konto w CurrencyFair

Jak najlepiej przesłać, przelać, wysłać pieniądze za granicę

 

comments powered by Disqus
Bądź na bieżąco:
Przejdź do klasycznej wersji serwisu Kurencja.com »